FAQ – najczęściej zadawane pytania

Uwaga, zanim napiszesz zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania (faq) lub przeczytaj uważnie zawartość strony.

 1. Napisałem/łam maila, dlaczego nie dostałem/łam odpowiedzi?
  Pisząc do nas listy, pamiętaj o podpisaniu się pod nim imieniem i nazwiskiem. Nie odpowiadamy na listy anonimowe, gdyż uznajemy je za niekulturalne i niepoważne.
 2. Czy można przyjść sobie na jedne zajęcia bezpłatnie, dla próby?
  Nasza doświadczona i wykwalifikowana kadra są gwarancją najwyższej jakości kształcenia. Nie ma zatem potrzeby udowadniania tego każdemu zainteresowanemu. Nie jesteśmy straganem z śliwkami lecz szkołą. Wszyscy chcący natomiast się sprawdzić i poczuć czy „jest to dla nich” mogą wziąć udział w odpłatnych zajęciach próbnych lub w Dniach Otwartych szkoły (patrz pyt. 3). Często wystarcza jednak osobiste spotkanie z nami i poznanie pracowni.
 3. Czy istnieje jakakolwiek możliwość zajęć bezpłatnych?
  Od czasu do czasu przeprowadzamy różne inne bezpłatne akcje, wymagające jednak wcześniejszego zapisania się na nie. Prosimy zatem o śledzenie informacji na tej stronie lub na naszym profilu na Facebooku: – www.facebook.com/MalaAkademiaGlogow
 4. Chciałbym się zapisać na kurs XXX, ale nie ma w jego opisie mowy o zapisach, gdzie mogę znaleźć te informacje?
  Jeżeli w opisie jakiegoś kursu, nie ma informacji o możliwości zapisania się na niego (nie ma np. formularza zapisu), oznacza to że dany kurs jest jeszcze w fazie przygotowań. Można skontaktować się z nami i zaznaczyć swoją chęć uczestnictwa. Wyrażenie chęci, oczywiście Państwa do niczego nie obliguje.
 5. Z kim będą zajęcia? Kto uczy?
  Na pewno nie kowale (nie obrażając oczywiście kowali). W szkole pracują sami profesjonalni dydaktycy z zakresu sztuk plastycznych i/lub architektury (podobnie z resztą jest na uczelniach wyższych o profilu podobnym do naszego). W skład naszej kadry wchodzą m.in. wykładowcy akademiccy, doświadczeni w swej dziedzinie fachowcy. Nasza kadra to nasz największy kapitał.
 6. Chcę się przygotować do studiów, ale nie mam możliwości aby chodzić na całe studium (lub zajęcia pakietowe). Czy są jakieś „zajęcia najważniejsze”?
  Niezależne od uczelni, najważniejsze są ogólne umiejętności z rysunku lub/i malarstwa. Kurs rysunku i malarstwa (wrażeniowego) jest więc szkoleniem podstawowym. Tu uczymy się obserwować trójwymiarowy świat i przenosić jego iluzję na płaską kartkę papieru – ćwiczymy warsztat plastyczny i zmysły obserwacji. Jeżeli ktoś nie ma możliwości czasowych aby uczestniczyć w innych zajęciach, może starać się nadrobić zaległości samodzielnie. Nauka rysunku i malarstwa pod okiem doświadczonego wykładowcy jest podstawą czegokolwiek.
 7. Chcę się przygotować do studiów ale nie stać mnie na całe studium. Co mam zrobić?
  Nauka rysunku lub/i malarstwa pod okiem doświadczonego wykładowcy jest podstawą czegokolwiek. Najważniejszy będzie zatem Kurs rysunku i malarstwa (wrażeniowego). Tutaj nauczymy się obserwować świat i przenosić jego iluzję na płaską kartkę papieru – ćwiczymy warsztat plastyczny i zmysły obserwacji. Jeżeli ktoś nie stać na inne zajęcia (pakietowe, studium), może starać się nadrobić zaległości z tych przedmiotów samodzielnie, w domu. W przypadku zajęć z rysunku i malarstwa.

Zaufały nam renomowane instytucje i organizacje

 • Urząd Marszałkowski
 • DFOP
 • ZLOP
 • ALVO Medical
 • MAXAM Sp. z o.o.
 • Fundacja FLIS
 • Powiat Głogowski
 • Gmina Miejska Głogów
 • Stowarzyszenie SZANSA
 • ZGM Głogów
 • SM Nadodrze Głogów
 • KM Głogów

  Sprawdź nas – na pewno się nie zawiedziesz

  Pin It on Pinterest

  Share This

  Podziel się tą informacją

  Interesujące? Prześlij tę stronę swoim znajomym!