fbpx

Skuteczność nauki

Lektorzy i wykładowcy w Małej Akademii to pasjonaci i specjaliści w swojej dziedzinie, nauczający zgodnie z wysokimi wymogami metodycznymi i najlepszymi standardami. Nieustannie dokształcająca się kadra uczyni wszystko aby słuchacze przyswoili sobie wybrane kompetencje szybko i skutecznie. Jednakże, aby proces uczenia się był jeszcze krótszy, a nauka bardziej skuteczna – prosimy PAMIĘTAJ: JĘZYK ANGIELSKI:
  1. Uczestnicz regularnie we wszystkich zajęciach obowiązkowych (2 x tyg.) oraz jak najczęściej w programie dodatkowym (klubach). Uczestnictwo raz w semestrze spotkaniach konwersacyjnych z lektorami native speakers: English Tea Club , Conversation oraz Discussion Clubs (poziomy FCE-CPE), oraz Exam & Language Workshops.
  2. Bierz aktywny udział w konwersacjach na zajęciach- praca w parach (grupach) przygotowuje Cię stopniowo do udziału w dyskusjach w gronie całej grupy. Pamiętaj: lepiej mówić z błędami, aniżeli tracić cenny czas
  3. Pokonaj opory i nieśmiałość – pamiętaj, że Twoi koledzy i koleżanki z grupy mają podobne problemy językowe.
  4. Unikaj języka polskiego – szczególnie w trakcie lekcji. Mów z błędami, ale wyłącznie po angielsku! Pamiętaj – lektor poprawi Twoje większe błędy w wymowie czy w gramatyce, a praktyka jest najważniejsza…
  5. Wykorzystaj maksymalnie czas lekcji na notowanie nowych słówek i struktur gramatycznych. Zapisuj wszystko co uznasz za ważne.
  6. Korzystaj ze słowników przynoszonych przez lektorów lub przynoś swój np w smartphone. Wykorzystuj maksymalnie każdą lekcję – po co później tracić czas w domu na to, co można zrobić w trakcie zajęć.
  7. Opuściłeś 3-4 zajęcia z powodu choroby/wyjazdu ? Umówimy Cię na inną grupę, lub na bezpłatną konsultację do wybranego lektora – regulamin dyżurów dostępny w biurze.
  8. Utrwalanie materiału w domu jest koniecznością (zadanie domowe, przyswojenie nowego słownictwa i struktur gramatycznych) – im niższy stopień, tym bardziej systematyczna musi być Twoja praca. Wypełnianie ćwiczeń z Activity Book po każdej lekcji pozwoli Ci uniknąć zaległości.
  9. Korzystaj z biblioteki – jedna książka na Twoim poziomie lub film w wersji oryginalnej w miesiącu zajmie ci niewiele czasu , a uczysz się i powtarzasz język w przyjemny i praktyczny sposób!
  10. W miarę możliwości zaplanuj 2-3 tygodniowy pobyt w kraju anglojęzycznym w Londynie, Oxfordzie, Cambridge u naukę metodą 'total immesrion’; lub pomyśl o wymianie mieszkania z Intervac w Wielkiej Brytanii, Holandii, Skandynawii, USA, Kanadzie itd. Gorąco zachęcamy do tej praktycznej formy nauki języka!
Nie wyrzucaj własnych pieniędzy – ucz się z nami skutecznie w małej grupie i w przyjemnym otoczeniu. Dobre chęci mogą jednakże nie wystarczyć – pamiętaj, że ważne jest TWOJE ZAANGAŻOWANIE, TWOJA OBECNOŚĆ i WSPÓLNA PRACA. Wtedy nasza wspólna satysfakcja z Twoich postępów w nauce języka będzie gwarantowana! UWAGI OGÓLNE. Prosimy pamiętać, że na niższych stopniach zaawansowania tylko cały rok nauki może w pełni usatysfakcjonować. Dla najbardziej zaangażowanych słuchaczy, przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody m.in. książki oraz wyjazdy – jako motywację do jeszcze bardziej skuteczniej nauki!
Kontakt

Skontaktuj się z nami

Nasz zespół z przyjemnością pomoże Państwu w każdej chwili z każdym ogólnym lub technicznym pytaniem, jak również z sugestiami i komentarzami.